Partier

På denna sida presenteras kontaktinformation till de politiska partier som är representerade i Hammarö kommunfullmäktige. De politiska partierna är listade i alfabetisk ordning nedan.

Centerpartiet (C)


Kontakt:
Margareta Ivarsson
Telefonnummer: 054 - 51 60 01
Mejladress: margareta.ivarsson@hammaro.se
Klicka här för Centerpartiets regionala webbplats.
Klicka här för Centerpartiets nationella webbplats.


Kristdemokraterna (KD)


Kontakt:
Kenth Carlsson 
Telefonnummer: 070-382 35 33
Mejladress: kenth.carlsson@hammaro.se
Klicka här för Kristdemokraternas regionala webbplats.
Klicka här för Kristdemokraternas nationella webbplats. 

 

Liberalerna (L)


Kontakt: Peter Johansson
Telefonnummer: 076-196 53 22
Mejladress: peter.johansson@hammaro.se
Klicka här för Liberalernas lokala webbplats.
Klicka här för Liberalernas nationella webbplats. 


Miljöpartiet de gröna (MP)


Kontakt:
Britt Zetterberg-Bagge
Telefonnummer: 073-153 06 13
Mejladress: britt.zetterberg-bagge@hammaro.se
Klicka här för Miljöpartiets lokala webbplats. 
Klicka här för Miljöpartiets nationella webbplats.


Moderaterna (M)


Kontakt: 
Bosse Henriksson
Telefonnummer: 073-033 19 71
Mejladress: bosse.henriksson@hammaro.se
Klicka här för Moderaternas regionala webbplats.
Klicka här för Moderaternas nationella webbplats.

 

Sans o Balans (SoB)


Kontakt: 
Anders Ahl
Telefonnummer: 070-928 77 74
Mejladress: anders.ahl@hammaro.se
Klicka här för Sans o Balans lokala webbplats.

 

Socialdemokraterna (S)


Kontakt:
Solweig Gard 
Telefonnummer: 070-542 50 32
Mejladress: solweig.gard@hammaro.se
Klicka här för Socialdemokraternas lokala webbplats. 
Klicka här för Socialdemokraternas regionala webbplats. 
Klicka här för Socialdemokraternas nationella webbplats.

 

Sverigedemokraterna (SD)


Kontakt:
Mats Hagström 
Telefonnummer: 076-639 68 19 
Mejladress: mats.hagstrom@hammaro.se
Klicka här för Sverigedemokraternas lokala webbplats.
Klicka här för Sverigedemokraternas regionala webbplats.
Klicka här för Sverigedemokraternas nationella webbplats.

 

Vänsterpartiet (V)


Kontakt:
Mirja Snider 
Telefonnummer: 073-550 15 55
Mejladress: mirja.snider@hammaro.se
Klicka här för Vänsterpartiets regionala webbplats.
Klicka här för Vänsterpartiets nationella webbplats.

Sidan uppdaterad: 2023-01-17