Presskontakter

Här hittar du pressinformation samt kontaktuppgifter till personer i kommunen som brukar uttala sig i medier.

Kommunkation

Kontakta oss för allmänna frågor och hjälp med att hitta rätt person att uttala sig i en viss fråga.

Evelina Bäck, kommunikationsansvarig
evelina.back@hammaro.se
Telefon: 054-51 52 77

Jessica Sjöstedt, kommunikatör
jessica.sjostedt@hammaro.se
Telefon: 054-51 55 63

Förvaltningar

Caroline Depui, kommundirektör
caroline.depui@hammaro.se
Telefon: 054-51 52 71

Björn Svantesson, chef bildningsförvaltningen
bjorn.svantesson@hammaro.se
Telefon: 054-51 51 04

Lars Elfstrand, chef serviceförvaltningen
lars.elfstrand@hammaro.se
Telefon: 054-51 54 25

Aniko Andersson Persson, chef socialförvaltningen
aniko.andersson-persson@hammaro.se
Telefon: 054-51 54 21

Ann-Kristin Djuvfeldt, chef miljö- och byggnadsförvaltningen 
ann-kristin.djuvfeldt@hammaro.se
Telefon: 054-51 52 79

Kommunala bolag

Fredrik Berglöf, vd Hammaröbostäder
fredrik.berglof@hammaro.se
Telefon: 054-51 54 42

Johan Modin, vd Hammarö Energi
johan.modin@hammaro.se
Telefon: 054-51 52 05

Kommunalråd

Solweig Gard, kommunstyrelsens ordförande     
solweig.gard@hammaro.se
Telefon: 054-51 52 19

Sidan uppdaterad: 2020-10-23